בית עלמין אזרחי

רבים המכירים את האמרה "איש איש בחייו יחיה" ולה כאמור חשיבות רבה. יחד עם זאת, עדיין לא מספיק אנשים הבקיאים בחשיבות משמעותית נוספת ולפיה כל אדם זכאי גם למנוחה הולמת בהתאם לאמונתו. ובדיוק מסיבות אלו, הקימו בארץ בית עלמין אזרחי שיספק את האפשרות לקבורה אזרחית. כדי שתהליך הקבורה יתבצע כראוי, יש לבחור בחברה מקצועית המספקת שירותי קבורה. חברת פיני – שירותי קבורה מתמחה מעל ל-30 שנה בארגון לוויות וסידורי קבורה, דתיים ואזרחיים.

 

כל מה שעליכם לדעת על בית עלמין אזרחי

טקס הקבורה הסטנדרטי הוא טקס דתי המתבצע בהתאם להלכות הדת. הוא כולל אלמנטים דתיים כגון אמירת קדיש וקבורה בתכריכים ומתאפשר רק במקרה שבו המנוח יהודי. יתר קהל האזרחים, אלו שאינם יהודים, אלו שיהדותם מוטלת בספק או יהודים חילוניים שרצונם היה להיקבר בהתאם לאופי השקפתם החילונית, זקוקים לפתרון אחר. ובדיוק לשם כך נועד בית עלמין אזרחי. בעבר, על היהודים החילוניים נגזר היה לשלם יתרה תמורת קבורה בבית עלמין קיבוצי. בית העלמין האזרחי מספק פתרון קבורה עבור כל מי שמעוניין שטקס הקבורה שלו או של יקיריו יתנהל בהתאם להשקפותיהם האישיות. גם אלו המעוניינים בטקס קבורה אזרחי, הכולל סממנים דתיים יחד עם קבורה בארון קבורה ולא בתכריכים, יכולים לבחור בזאת.

בנוסף, גם זוגות מעורבים, כשאחד מבני הזוג יהודי ואילו השני לא, יוכלו לבחור להיקבר אחד לצד השני או אחד מעל השני. כך, המנוחים יזכו לקבורה הולמת ומכובדת המתאימה לאופי שבו חיו את חייהם.

 

בית עלמין אזרחי

מה כוללים שירותי הקבורה?

שירותי הקבורה כוללים את כלל הסידורים הטכניים והביורוקרטיים הנדרשים במצב מסוג זה. בראש ובראשונה, הם כוללים את העברת המנוח אל בית ההלוויות, את בחירת מקום ההלוויה הרצוי, ובמקרה זה בית העלמין האזרחי ואת ארגון הקבורה וההלוויה.

כדי ששירותים אלו יתבצעו באופן הנוח והיעיל ביותר, עליכם לבחור בחברה מקצועית ובעלת המומחיות המתאימה. בימים הכואבים ביותר בחייכם, עליכם לזכות לתמיכה הנדרשת ולהיות בטוחים שהארגונים והסידורים מתבצעים על הצד הטוב ביותר, כדי שלכם יהיה את הפנאי והכוחות הנפשיים להתחיל בתהליך האבל והפרידה מיקיריכם.

למעלה

צרו עימנו קשר

ּ