מה כוללים שירותי קבורה?

מציאות החיים מאלצת אותנו להתמודד עם מצבים כאובים שאינם פשוטים לנו. אחד הבולטים שבהם הוא התמודדות עם האבל הכרוך בפרידה מאדם קרוב ואהוב. במקרה כזה, לא רק השמיים נופלים עלינו אלא גם הצורך לתפעל ולארגן שירותי קבורה . במקרה כזה, יש להותיר את העבודה בידי חברה מקצועית ומנוסה כמו חברת פיני – שירותי קבורה.

 

שירותי קבורה כוללים את כלל הסידורים והארגונים שיש לערוך ולבצע במסגרת תהליך הקבורה. ובהרחבה –

  • סיוע וטיפול מהיר בהבאת המנוח אל חדר קירור בבית ההלוויה.
  • הסדרת הניירת הכרוכה בתהליך קבלת רישיון קבורה.
  • הזמנת מודעות אבל ופרסומן בעיתונים.
  • ארגון טקס ההלוויה בהתאם לאופיו של המנוח וקרוביו.
  • הסדרת מקום הקבורה.
  • סידורי פרחים.
  • סיפוק פתרונות קבורה וטקסים ייחודיים – קבורה אזרחית, טקס רפורמי ועוד.

שירותי קבורה דורשים את מומחיותה של חברה מנוסה בכדי שהסידורים והארגונים לא יפלו עליכם. כך, יהיה לכם את הפנאי לעצמכם, לאבלכם ולתמיכה במשפחתכם. אין ספק כי מדובר בימים כאובים, קשים ומייגעים. הבחירה בחברת קבורה עשויה להקל על כאבכם ובעיקר לחסוך מכם כאבי ראש ואת העוגמה הכרוכה בטיפול בביורוקרטיה הרבה המתישה הכלולה בתהליך.

כמו כן, לעיתים יש צורך בסיפוק פתרונות קבורה שונים ובמקרה כזה, יש למצוא חברה מקצועית הבקיאה בקבורה האזרחית.

מה כוללים שירותי קבורה

קבורה אזרחית

לרוב, טקס הקבורה הסטנדרטי בארץ ישראל מתבצע ברוח דתית. כלומר, הוא כולל אלמנטים דתיים מובהקים ומתבצע על פי הלכות הדת. יחד עם זאת, אנשים שאינם מעוניינים להיקבר בטקס קבורה זה, יכולים לבחור בטקס קבורה אלטרנטיבי – טקס קבורה אזרחי המתבצע בבית עלמין אזרחי. קבורה האזרחית נועדה לספק פתרון גם לאנשים שאינם מתאימים לקבורה היהודית על פי ההלכה – כאלו שאינם יהודים, שיהדותם מוטלת בספק או קבורה זוגית לבני זוג מעורבים (כשאחד מבני הזוג יהודי ואילו השני לא). גם יהודים בעלי אופי חילוני המעוניינים לזכות במנוחה התואמת את האופי לפיו חיו, יוכלו לבחור להיקבר בקבורה כזו.

יש להדגיש שטקס הקבורה האזרחי עשוי לכלול אלמנטים דתיים עבור המעוניינים בכך. גם יהודים המעוניינים להיקבר בארון קבורה, ולא בקבורת תכריכים בהתאם להלכה היהודית, יכולים לעשות זאת.

למעלה

צרו עימנו קשר

ּ