קבורה בארון

קבורה בארון אינה נפוצה בישראל כמו בתכריכים, שכן קיימת דעה רווחת שקבורה מסוג זה אינה לפי ההלכה היהודית. יחד עם זאת, רבנים רבים מתירים לקבור בארון, וכך גם נוהגים יהודים הגרים בחו"ל. חברת פיני – שירותי קבורה מספקת את כל התנאים הדרושים למבקשים לקבור את יקיריהם בארון. כאן ניתן למצוא את כל סוגי הקבורה הרצויים: יהודית, אזרחית, קבורה בקיבוצים ועוד.

 

קבורה בארון על פי כל גדרי ההלכה

רבות נשאל על קבורה בארון, ולכן כדאי לערוך סדר בדברים ולבחון מה נהוג לפי ההלכה היהודית:

  • מחוררים חורים – על פי רוב מחוררים בארון חורים במטרה ליצור פתח לאדמה ולחול שיתמזגו עם גופתו של הנפטר. כך נוהגים לקבור חיילים או אנשים מפורסמים, ובדרך זו מתקיים הציווי "אל העפר תשוב".
  • ארונות מתפוררים – מדובר בארונות העשויים מסיבית אשר מתפוררים לאחר שבוע של שהייה מתחת לפני הקרקע.
  • מעדיפים את הארון – במקרים מסוימים אף מעדיפים את הקבורה בארון משום כבוד המת. זאת משום שבעת הבאה לקבורה בתכריכים עלול לבצבץ מראה בלתי נעים ולפגוע בכבודו של המת.
  • קשר לעבר – בתלמוד מוזכרים מקרים שבהם נהגו לטמון את המתים בתוך האדמה עד שהבשר היה נאכל. לאחר מכן, היו מביאים את עצמותיו של הנפטר לקבורה בתוך ארונות אבן.

 

לא רק לפי ההלכה

בישראל נהוגים סוגים שונים של קבורה, ולא כל תושבי ישראל בוחרים לפעול על פי ההלכה היהודית. במסגרת הקבורה האזרחית, למשל, ניתן לקבוע את סוג הקבורה המועדף בהתאם לדרישותיו של המנוח או משפחתו, ובין השאר גם קבורה בארון. מעבר לכך, הקבורה האזרחית היא קבורה חופשית, כך שכל אדם רשאי לקבוע כיצד היא תיערך. ניתן להקריא שירים או מכתבים של הנפטר או להשמיע שירים ומנגינות שהוא אהב בחייו.

 

ממה עשוי הארון?

בישראל ארון קבורה עשויה בדרך כלל מעץ ואסור שיהיו בו חומרים שונים כמו מתכות או תכשיטים. במקומות אחרים ברחבי העולם הארונות עשויים להשתנות מבחינת עיצובם. כך למשל, בארצות הברית נוהגים לחלוף על פני המת בעת שהארון פתוח במטרה לחלוק לו כבוד אחרון. ארונות אלה מרופדים בבד וראשו של המת מונח על כרית.

 

כאשר אדם נפטר, טקס ההלוויה הסטנדרטי שיוצע בבתי העלמין השונים הינו טקס דתי. הטקס הדתי כולל את קבורת האדם בתכריכים בלבד וכן, נוהל מסודר של טקס הכולל בתוכו לא מעט אלמנטים תורניים ודתיים. בישראל, לא כולם מחברים לטקס הדתי. לכן, אם הנפטר ביקש מראש שלא להיקבר בטקס דתי, או אם הנפטר ביקש קבורה בארון ולא בתכריכים, אתם וודאי מעוניינים למלא את בקשתו האחרונה באופן הראוי ביותר.

 

קבורה בארון

התפיסה היהודית קובעת שכל אדם חייב להיקבר בתכריכים בלבד. הקבורה בארון, איננה דבר מקובל כאשר מדובר בטקס דתי סטנדרטי. לכן, אם אדם יקר ללבכם נפטר וידוע שהוא היה מעוניין להיקבר דווקא בארון ולא בתכריכים, תאלצו למצוא חברה אשר תנהל את הקבורה בטקס לא דתי על ידי שימוש דווקא בארון קבורה. אם אתם מחפשים חברה מעין זו, עבור סיוע, הכוונה, עזרה, ליווי וארגון כל טקס קבורה באשר הוא, פיני שירותי קבורה הוא הכתובת עבורכם.

קבורה בארון

מיהו פיני שירותי קבורה?

פיני שירותי קבורה הינה חברה המתמחה מזה כ30 שנה בכל מה שקשור לקבורה ראויה, בכל טקס בו יבחרו משפחת הנפטר עבור הנפטר. פיני שירותי קבורה ידאגו לכל מה שקשור לתהליך הקבורה כולו, החל מתחילת התהליך של העבר הנפטר לבית הלוויות, רישום הנפטר וכלה בתהליך ארגון הטקס כולו. במידה ובחרתם בארון, פיני שירותי קבורה ידאגו לקבורה בארון מכובד וראוי, אשר יענה על רצונכם ועל רצון הנפטר באופן הטוב ביותר. כמו כן, שירותי קבורה ידאגו לסידורי פרחים במידה ותרצו ולכל ציוד הנדרש ליד חלקת הקבר.

 

הבחירה בפיני שירותי קבורה, תסייע לכם, המשפחה האבלה, להתמקד באבלכם מבלי צורך כלשהו לעסוק בפרטים טכניים הקשורים לקבורת בנפטר, בדרך שאתם רוצים שבה הוא יקבר.

למעלה

צרו עימנו קשר

ּ