קבורה בישראל

כולנו יודעים שאנו רק זמניים בעולם הזה ובבוא העת נצטרך להחזיר את נשמתנו לבורא עולם. כאשר אדם קרוב ואהוב נפטר, מתאספים קרובי משפחה וחברים כדי לחלוק לו כבוד אחרון ולעסוק בענייני קבורתו. קבורה בישראל מתחלקת לכמה סוגים, ואנו בחברת פיני – שירותי קבורה מציעים פתרונות בהתאם לדרישותיו של הנפטר ולבני משפחתו. נוסף על כך, ניתן לקבל שירותים שונים המקלים על השהייה ליד הקבר במהלך טקס הקבורה דוגמת אספקת כסאות, פתרונות הצללה, פרחים להנחה על הקבר וכדומה.

 

קבורה בישראל – אילו סוגי קבורה נהוגים?

רבים היו רוצים להיקבר בחלקת אדמה כשהמצבה פונה אל השמים הכחולים. למרבה הצער, השטח של ישראל הקטנה צר מלהכיל את כל הקברים הרבים, ולכן נוצרו פתרונות קבורה נוספים. אלה 4 הסוגים הנפוצים שכדאי להכיר:

  • עמוק באדמה – הסוג הראשון הוא קבורת שדה. מדובר בקבורה המסורתית שבמסגרתה יש לנפטר חלקת אדמה פרטית. בעבר הייתה שיטה זו נפוצה בישראל, אך ככל שהאדמות החלו להצטמצם, שיטות אחרות הפכו למועדפות יותר.
  • חלקה על גבי חלקה – קבורת קומות דומה במהותה לקבורת שדה, שכן גם במקרה הזה מדובר בקבורה בתוך האדמה. עם זאת, שיטת קבורה זו מחולקת למפלסים המונחים אחד על גבי השני, כך שרק הנקבר הראשון טמון תחת כיפת השמים.
  • המוות לא יפריד – בני זוג הקשורים זה לזו בקשר אמיץ בחייהם, מעוניינים להיקבר יחדיו. משום כך, הם בוחרים בקבורה זוגית. זהו למעשה קבר אחד המופרד בעזרת בלוקים, והוא כולל מצבה אחת.
  • בתוך הכוך – קבורה בכוכים יכולה לסייע לפתור את בעיית החיסרון במקום ונחשבת לקבורה זולה יותר. הנפטרים קבורים זה מעל זה, כאשר רק האדמה מפרידה ביניהם. שיטה זו הייתה נהוגה בימי הסנהדרין.

קבורה בישראל

הסידורים שלפני הקבורה

קבורה בישראל כוללת לא מעט סידורים שיש לארגן לפני הטמנתו של האדם בתוך חלקת קבר. על המשפחה השרויה באבל להיות חזקה דייה כדי לטפל בעניינים כמו הנפקת רישיון קבורה, סידורי לוויה, הנפקת תעודת פטירה ותכנון טקס הקבורה. במצב רגיש זה המשפחה אינה לבד. צוות מקצועי ואמין ישמח לסייע ולארגן את הקבורה בהתאם לבקשתו של הנפטר ובני משפחתו.

למעלה

צרו עימנו קשר

ּ