קבורה בקומות

אבל כבד נופל על המשפחה בעת מותו של אדם קרוב, ויש צורך בעזרתה של חברה מקצועית כדי לעבור את הליך הקבורה בשלום. אצל פיני – שירותי קבורה, חברה מנוסה בתחום הקבורה, ניתן לקבל את כל השירותים הנחוצים לאחר לכתו של האדם: קבורה בקומות, הבאת הנפטר לקבורה, טקסי קבורה שונים (יהודיים, אזרחיים, רפורמיים או טקסים לחסרי דת) וכן הוצאת רישיון קבורה במשרד הבריאות. לנו יש ניסיון של 30 שנה בתחום לא פשוט אך מקודש זה.

 

קבורה בקומות – עוברים לקבורה אחרת

כאשר מדמיינים קבורה של אדם, נוהגים לחשוב על חלקת אדמה אשר בה נטמן האדם האהוב, כך שלאחר מכן ניתן יהיה להציב מצבה תחת כיפת השמיים. אבל בשנים האחרונות קיים ביקוש לקבורה בקומות, כלומר, קבורה בתוך מפלסים, כך שרק הנפטר הקבור במפלס העליון מצוי תחת המצבה עצמה. אלה כמה סיבות לבחור בקבורה זו:

  • חיסכון באדמה – מדינת ישראל היא מדינה קטנה בעלת שטח מצומצם. בשל הצורך לחסוך בשטח, למשפחתו של הנפטר מוצעת לא אחת קבורה בקומות. קבורה זו חוקית גם לפי ההלכה היהודית המחמירה, ובימי קדם אף נהגו לקבור כך את המתים.
  • חיסכון בכסף – הקבורה אינה זולה, ועלולה להסתכם בהוצאות של אלפי שקלים. ניתן לחסוך בכסף הזה ולבחור בקבורה בקומות הזולה בהרבה מן הקבורה הרגילה באדמה.
  • המוות אינו מפריד ביניהם – קבורה בקומות מתאימה לאנשים קרובים אשר מעוניינים להיות קרובים זה לזה גם לאחר שמגיעה שעתם להיפרד מן העולם. משום כך, במקרים רבים הם מזמינים מראש שטח אדמה הכולל כמה קומות.

קבורה בקומות

אילו סוגי קבורה קיימים?

קבורה מסורתית באדמה (קבורת שדה) וקבורה בקומות אינן הקבורות היחידות הנהוגות בישראל. קבורה נפוצה נוספת היא קבורה בכוכים. המתים נטמנים בכוכים מובנים בקיר, זה לצד זה. פתרון זה נחשב לזול יותר והוא מסייע לחסוך במקומות קבורה, אך במקרה זה המשפחות אינן יכולות לסייר בין הקברים. כמו כן, קיימת קבורה זוגית, והיא מיועדת לבני זוג או לאנשים שאהבו זה את זה בחייהם. מדובר בקבר אחד המופרד באמצעות בלוקים בתוך האדמה, בעוד על הקבר מתנוססת מצבה משותפת.

למעלה

צרו עימנו קשר

ּ