קבורה בקיבוצים

אנשים רבים מעוניינים בכך שביום מן הימים, כאשר הם ילכו בדרך כל בשר, תהיה להם פינה שקטה ושלווה בה הם יוכלו לנוח על משכבם בשלום. קבורה בקיבוצים קיימת למעשה כבר מספר שנים. היות שמדובר על ישוב קטן ומבודד בדרך כלל, הרי שגם בית הקברות שבו הינו מטופח, שקט מאוד ומתאים ללא ספק לקבורה של אדם קרוב לכם. פיני – שירותי קבורה הינה חברה אשר מתמחה בהפקה וארגון של טקסי הלוויות וקבורה.

 

איך מתנהלת קבורה בקיבוצים?

במקרים רבים טקסי הלוויה אינם שונים זה מזה בבסיסם. מאידך ישנם דברים רבים שניתן לבצע על מנת להפוך את הטקס למכובד ומיוחד יותר. מעבר להעברה של הנפטר אל בית הלוויות ישנם נושאים נוספים שאפשר להשקיע בהם:

  • זרי פרחים מסוגים וגדלים שונים שיקשטו ויעטרו את חלקת הקבר הטרייה הם ללא ספק רעיון מקובל ומכובד מאוד.
  • טקס קבורה בקיבוצים עשוי להיות מתמשך וניתן לארגן שמשיות שיגנו על המשתתפים כנגד פגעי מזג האוויר.
  • את כל הארגון של טקס פתאומי ובלתי מתוכנן זה עדיף להפקיד בידיה של חברה מנוסה שתדע לארגן את כל מה שנחוץ וזאת גם מבלי שיבקשו ממנה.
  • לעתים נוצר הצורך להשתמש בציוד הגברה, וזאת על מנת שאנשים יוכלו לקרוא הספדים ולהיפרד מהאדם הקרוב בצורה יפה. חברה רצינית תדאג להימצאותו של כל הציוד הדרוש במקום, כולל פירוק שלו בתום הטקס.

קבורה בקיבוצים

מתי צריך להתקשר לאמבולנס

כאשר נפטר אדם קרוב ישנה דחיפות מסוימת בהעברה של הנפטר אל חדר הקירור. הסיבה לכך היא תברואתית והלכתית. על כן יש להתקשר לחברה על מנת שתגיע לפנות את הנפטר כמה שיותר מהר. אמנם מדובר על מצב מאוד אמוציונלי אך למעשה אין ברירה ויש לבצע את המשימה.

הקבורה יכולה להתקיים בארון או ללא ארון (על פי בקשתו של הנפטר בטרם מותו). גם הלוויה כרוכה בפרוצדורות מסוימות כמו הרשמה, טלפונים שונים ובירוקרטיה מעייפת. בחירה בחברה מקצועית ומנוסה תהפוך אל כל התהליך לקל יותר ותאפשר לבני המשפחה הקרובה להתאבל על הליכתו של בן המשפחה.

למעלה

צרו עימנו קשר

ּ